Zpět do obchodu

Registrace

7 typů na prodloužený víkend 17. listopadu

 

1, Mariánské lázně

Lázně jsou v podzimních dnech obzvláště krásné, ale pro tentokrát jsme vybrali ty Mariánské. Projít se po kolonádě, zakousnout kulatou oplatku a až vám bude chladněji, usednout do kavárny a sledovat vše z tepla. „Mariánky“ mají ale i krásnou přírodu kolem. Například Kladská se svými povalovými chodníčky kolem malebných rašelinišť. A pokud chcete potkat i ostatní, vyrazte na Pochod Slavkovským lesem, který startuje právě 17. Listopadu na kolonádě. A pokud jedete i s dětmi, určitě se zastavte na miniatury. Malé ale velmi přesné modely mnoha našich českých památek učarují i dospělým.

2, Tábor

Tímto městem protéká řeka Lužnice a tvoří krásné zákruty. Vydejte se po úzkých stezkách vedoucích podél řeky nebo na lehkou Ferratu (začátečnické lezení po skalách s jištěním!). A když už budete u řeky, rozhodně nezapomeňte na Geologickou expozici přímo pod širým nebem. A samotné centrum toho také nabízí mnoho: táborské podzemí, muzeum čokolády, lega nebo třeba botanickou zahradu. Jedno víme ale víme jistě, určitě se sem vrátíte!

3, Liberec

Každému se asi vybaví Ještěd. Samozřejmě, je na něho krásný výhled takřka z každého místa v Liberci. Nám se ale líbil i výlet na rozhlednu Liberecká výšina, která je jen kousek od Zoologické a botanické zahrady s obřími skleníky. A pokud chcete začít zábavu i potrápit svou hlavu, vyrazte do iQLANDIE. A za tuto reklamu placeni nejsme – i když, nebráníme se tomu:).

4, Český Krumlov

Pozorovat, jak se Vltava zakusuje do města lze snad celý den. Vydejte se malými uličkami a objevte krásná zákoutí celého města. Anebo zajděte do některého z vyhlášených barů. Na výlet ale určitě nezapomeňte na Kleť s nejstarší kamennou rozhlednou u nás. A pokud chcete větší romantiku, vyzkoušejte například Dívčí kámen.

5, Jáchymov

Toto město už není spojováno jen s dřívější těžbou uranu (pokud Vás ale láká dozvědět se víc, určitě navštivte muzeum). Je zde mnoho lázeňských domů nebo aquapark. Pouhých 7 km od Jáchymova je hřeben Krušných hor. Nasedněte na pohodlný autobus a nechte se vyvést na Boží dar. Projděte si Ježíškovu stezku anebo mu rovnou zašlete dopis z infocentra ;). A když vyrazíte ještě o kousek výš, na vrchol Klínovec, můžete navštívit nově zrekonstruovanou rozhlednu.

6, Beroun

Možná ho často jen projíždíte, ale nám poslední dobou učaroval. Na výlet doporučujeme zdolat vrch Děd s celoročně přístupnou rozhlednou. Nově také vznikla krásná stezka kolem řeky Berounky. Můžete si na ni půjčit i koloběžku a svést se, kam vám síly stačí – pak vás zase svezou zpět. Pokud Vás láká historie tak doporučujeme projít centrum s městskými hradbami a samozřejmě, skoro už legendární, medvědárium.

7, Jičín

Která pohádková postava odtud pochází? No samozřejmě, Rumcajs. A má zde i své muzeum, které určitě navštivte, až se budete procházet v historickém centrum. Pokud se chcete toulat po blízkých kopcích, vyrazte na zříceninu hradu Veliš. A pokud jste ochotni si i kousek popojet, nezapomeňte na Český Ráj, který je coby kamenem dohodil. Ať už navštívíte Trosky, nebo Hruboskalsko, podzim bude krásný všude.

 Tak co vydáte se někam? Nebo zůstanete doma a odpočinete si po náročném a nádherném podzimu? Tak či onak vám doporučujeme prohlédnout si naše turistické mapy Čech a Moravy, díky kterým se už nikdy neztratíte. Připadně můžete již začít řešit vánoční dárky pro lidi, kteří často cestují a pořídit jim stírací mapu!

 

Zpět do obchodu