Představení našeho týmu - Mára

Kdo jsi?

Jmenuji se Marek Čech, táhne mi na 30 a miluju cestování a vysokohorskou turistu. Kromě WanderMaps se věnuji marketingu a především webové analytice.

Jak jsi se dostal k cestování?

Již jako malý jsem s rodiči a prarodiči na letní dovolenou do zahraničí a výlety po Česku patřili ke koloritu našich víkendů. Vyrazit do Krkonoš nebo na Šumavu pro nás byla klasika a navštívit některý z hradů či zámků samozřejmostí.

Říká se, že jak je člověk vychován, tak i žije. Já jsem byl vychován tak, že sedět doma na zadku je hloupost.

Moje cestování zažilo asi největší rozmach na vysoké škole, kde jsme se napojil na komunitu podobně smýšlejících lidí ve studentské organizaci AIESEC, která zajišťuje zahraniční výměnné pracovní i dobrovolnické stáže. Cestování se tak zaměřilo na poznávání cizích kultur. Ke koloritu organizace, kromě stáží, kterou jsem i já absolvoval v brazilském Rio de Janeiru, patří i národní a mezinárodní vzdělávací konference. Těch jsem se pravidelně účastnil a minimálně jednou za čtvrt roku jsem byl v zahraničí. Moje babička vždycky říkala: “To za nás nebylo a cestuj dokud můžeš”. Vždy s napětím poslouchala moje zážitky z cest.

Při studiu jsem pak využil i možnost zahraničního studijního pobytu ERASMUS. Chápu, že to někteří z vás za cestování považovat nebudou, ale já jsem si to tak zařídil. Do Holandska i Slovinska jsem vyrazil s plnou výbavou, kterou zahrnovalo kolo i lyže a projezdil jsem okolí měst, ve kterých jsem studoval, křížem krážem.

Perličkou k mému cestování budiž, že jsem se již dvakrát zúčastnil olympijských her jako dobrovolník a to je úplně jiný zážitek.

Chápu nejsem cestovatel, co si stoupne s palcem nahoru na výpadovku za Plzní a přejede s batohem půlku světa, prý je to teď trendy nebo co, ale našel jsem si na cestování to, co mě baví nejvíce a šel si svou cestou.

Jaký máš vztah k turistice?

K turistice jsem byl veden již od mala prarodiče byli aktivními členy jednoho z klubu KČT, podíleli se na organizaci dálkových pochodů i různých vycházek. Chodit po horách je činnost, kterou miluji a děkuji za to svým rodičům i prarodičům.

Jak jsi se dostal do týmu WanderMaps?

Kdo někdy cestoval, tak to zná: sedíte u piva s podobně naladěnými lidmi (cestovateli, nomády, lezci, turisty no asi si to dokážete představit) a přijde ta tradiční otázka: “Tak v kolika zemích jsi byl?”, “Na kolika světadílech si už stál?” No a vy se začnete rozpomínat, kde všude jste byli, začnete řešit jestli se počítají přestupy a nebo musíte v zemi strávit alespoň noc atd. No a to byl okamžik kdy jsem dostal svojí první stírací mapu. Ta je skvělou dekorací do interiéru a zároveň krásným seznamem, kde si můžete odškrtávat – seškrabávat, kde už jste byli.

Chápu ti techničtější z vás už dávno mají appsku, ale moci si sáhnout na historii vašich cest, doplnit ji po stranách třeba fotografiemi a mít něco nad čím budou kamarádi a kolegové z práce, kteří k vám přijdou na deskovky, žasnout to prostě chcete.

K šátkovkám našemu druhému hlavnímu produktu jsem se dostal zcela náhodou. Dostal jsem ji jako dárek od kamaráda. Její praktičnost mě uchvátila, jezdím hodně na kole a tam se s mapou v batohu zachází dost nešetrně, nečitelné přehyby, ohnuté rohy.. No však víte. To se vám se šátkovkou nestane a když náhodou začne svítit poslouží mapa jako skvělý šátek, když rostou houby můžete si jich nasbírat pár na smaženici bez toho, aby se vám zapařili v zaprasaném igeliťáku od náhradní duše, co jste vyhrabali na dně batohu.

No a když pak přišla možnost věnovat se prodeji stíraček a šátkovek neváhal jsem ani chvíli.

Máš nějaké poselství ve vztahu k cestování?

Cestujte pokud můžete a hledejte cesty, jak prostřednictvím cestování a poznávání cizích kultur poznat sami sebe.

Pokud již máte děti veďte je prosím k pohybu na čerstvém vzduchu a lásce k přírodě. Pokud je naučíte poznávat svět dáte jim ten nejlepší základ pro budoucí život. Ten jim umožní naplno využít možnosti, které dnešní školství, nejrůznější výměnné programy i cestování na vlastní pěst nabízí.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.