Představení našeho týmu - Michal

KDO JSI?

Jmenuji se Michal Pich, nadšený sportovec, cestovatel a občas snad i dobrodruh. Pro vyvážení také miluji data a nové technologie.

Jak jsi se dostal k cestování?

K cestování, když vynechám cestování jako malé dítě po památkách s rodiči či babičkou,  jsem se nejvíce dostal pravděpodobně na střední škole, kdy jsem měl již nějakou samostatnost a zároveň relativně hodně volného času.

První výlety směřovaly po ČR většinou za nějakými zážitky, sportovními nebo společenskými.

Později jsem se dostal k cestování do hor, především do Alp za vysokohorskou turistikou a lezením, s lidmi kteří mě přivedli na myšlenku stopování. Jelikož člověk na vysoké škole přece jenom nemá moc peněz tak mě tento styl cestování na nějakou dobu nadchnul. Díky tomu jsem procestoval značnou část Evropy a pochopil, že mě na cestování nejvíce baví lidé a jídlo.

Později jsem měl možnost alespoň na krátký okamžik žít v Tureckém Istanbulu a v Portugalsku kde jsem objevil krásu trochu jiného způsobu cestování. Kdy jsem trávil velké množství času s místními a pochopil jsem mnohem více o daném národu. Chápu, že tento způsob cestování je pro mnohé velice náročný i přes to ho všem velice doporučuji.

Jaký máš vztah k turistice?

K turistice mám velice kladný vztah. Myslím si že mi turistika dala mnohem více než jsem si na první pohled myslel. Ne všechny mé zážitky jsou pozitivní. Nakonec zážitky na které nejraději vzpomínáme nemusí být nutně pozitivní, ale musejí být intenzivní.

Máš nějaké poselství ve vztahu k cestování?

Cestujte, hýbejte se, poznávejte nové lidi zvyky a kultury a utvářejte si vlastní názory postavené na vlastních zkušenostech. Myslíte si o nějakém národě něco konkrétního, ale vlastně nevíte proč tomu tak je či to nemáte ničím podložené. Jeďte do dané země a opravdu žijte alespoň chvíli s místními občas pochopíte proč se chovají jak se chovají a co je pravdy na některých zprávách.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.